Aktualitātes

Pieaugušo izglītotāji izglītojas Iecavā

Iecavā no 25.06. līdz 27.06. notika Baltijas valstu pieaugušo izglītības asociāciju biedru Vasaras skola. Tajā piedalījās pieaugušo izglītotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Iecavā no 25.06. līdz 27.06. notika Baltijas valstu pieaugušo izglītības asociāciju biedru Vasaras skola. Tajā piedalījās pieaugušo izglītotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kolēģi pulcējās mājīgajās un labi aprīkotajās Iecavas sieviešu kluba „Liepas” telpās. Pirmajā tikšanās dienā pieaugušo izglītotājus uzrunāja un ar pieaugušo izglītības plāniem iepazīstināja IZM īstenotā  EK projekta  "Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā" vadītāja I. Muraškovska. Turpinājumā kaimiņi stāstīja par pieaugušo izglītības sasniegumiem un problēmām savās valstīs. Radoši, ideju pilni un darboties griboši bija šeit sapulcējušies cilvēki, tādēļ neiztika bez savstarpējas mācīšanās. Katra valsts bija sagatavojusi nodarbības, kurās pārējos iepazīstināja ar jaunām metodēm un dalībniekus motivējošām aktivitātēm. Vasaras skolas dalībnieki apguva gan mākslas, gan drāmas metodes, kas pielietojamas pieaugušo izglītībā. Pirmajā vakarā dalībniekus priecēja folkloras kopa „Tarkšķi”, prieku radīja līdzdarbošanās – rotaļās un dejās. Otrā diena bija svarīga ar to, ka tika izstrādāti modeļi tālākai sadarbībai gan starp visu trīs valstu pieaugušo izglītības asociācijām, gan starp centriem, kas piedāvā šo izglītību. Vakars bija atvēlēts igauņu un lietuviešu organizētām aktivitātēm brīvā dabā. Trešā diena sākās ar Vasaras skolas izvērtējumu un nākamā gada plāniem Vasaras nometnei Igaunijā. Pēc tam devāmies ekskursijā pa Iecavu, kuras brīnišķīgo dabu un sakopto vidi novērtēja arī kaimiņi.

Paldies par viesmīlīgajām telpām sieviešu klubam „ Liepas”, Iecavas kultūras namam un Iecavas internātpamatskolai, kas deva naktsmājas un arī ļoti garšīgi baroja. Paldies arī M. Celmiņai, kas kā īsts gids mums pastāstīja par Iecavas ievērojamākajām vietām!Atpakaļ